You are using an outdated browser. Because of this, you will not be able to see this website as it was intended to. Please update to one of the following:

Partnerių prieiga

„Baltic RED“ darbuotojai vasarą gali dirbti ne tik iš namų, bet ir iš užsienio

Epidemiologinei padėčiai šalyje švelnėjant, vis pasigirsta kalbų, kad darbuotojams jau laikas grįžti į biurus ir nuotolinius darbus bei susitikimus pakeisti gyvais. Tiesa, patys darbuotojai fizinį grįžimą į darbą vertina nevienodai. Vieni teigia namie dirbantys produktyviau ir našiau nei biure, paprasčiau derinantys darbo ir šeimos įsipareigojimus, sutaupantys laiko, kurį praleisdavo kelionėje į darbą ir iš jo, kiti priešingai – tvirtina, kad dirbant iš namų jiems sunku kontroliuoti savo dienotvarkę, atskirti darbo reikalus nuo namų, o svarbiausia – bendradarbiauti ir išvengti klaidų. Vis dėlto ir vieni, ir kiti teigia vasarą norintys dirbti lankstesniu būdu.

Lietuvoje nebelikus privalomo darbo iš namų rekomendacijų, komercinio nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrovė „Baltic RED“, atsižvelgdama į darbuotojų išsakytus lūkesčius vasarą dalį laiko dirbti iš savo pačių pasirinktos vietos, priėmė sprendimą dirbti taikant lankstesnį – hibridinį – darbo modelį. Tai reiškia, kad dvi savaitės dienas darbuotojai dirba biure, tris – iš savo pačių pasirinktos vietos.

„Karantino laikotarpiu dirbome tik nuotoliniu būdu, o į biurą atvykdavome esant neatidėliotinai būtinybei ir tik iš anksto suderintu laiku. Sklandų nuotolinio darbo procesą užtikrinome skyrių vadovams su darbuotojais aktyviai darbo reikalus aptariant periodiškai organizuojamuose nuotoliniuose susitikimuose, o ryšį tarp kolegų išlaikėme skatindami juos tarpusavyje bendrauti ir neformaliai, pavyzdžiui, skirti laiko draugiškai šnektelėti videoplatformoje geriant kavą. Taip organizuojamas darbas neturėjo reikšmingos įtakos nei asmeniniams darbuotojų veiklos rezultatams, nei įmonės finansiniams rodikliams.

Be to, nors įvairių sričių mokslininkai karantino pradžioje vis akcentuodavo, kad nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų produktyvumas išlieka toks pat ar net būna aukštesnis nei dirbant biure, naujausi tyrimai atskleidžia, kad dirbant nuotoliniu būdu aukštas produktyvumo lygis pasiekiamas dirbant ilgesnes valandas. Ilgalaikėje perspektyvoje tai gali tapti darbuotojų perdegimo sindromo ir chroniško nuovargio priežastimi. Taigi priimtas sprendimas taikyti hibridinį darbo organizavimo modelį leidžia suderinti darbo iš namų ar kitos pasirinktos vietos ir biuro privalumus – darbuotojai išlieka maksimaliai produktyvūs, priima sprendimus bendradarbiaudami, nepraranda komandiškumo jausmo, o darbo laikas geriau atskiriamas nuo laisvalaikio. Darbo biure metu stengiamasi komandiškai aptarti ir atrasti sprendimus į visus kylančius iššūkius ir problemas, o likusias dienas – atlikti užduotis iki kito susitikimo ir aptarimo su kolegomis bei vadovais. Taip siekiama mažinti video susirinkimų, konstruktyviai išnaudoti laiką ir lengviau planuoti visos savaitės darbotvarkę.“, – sako bendrovės „Baltic RED“ personalo vadovė Aistė Juškienė.

Pasak „Baltic RED“ atstovės, tomis dienomis, kai dirba iš namų, darbuotojai savo darbo vietą gali įsirengti bet kur – namų terasoje, sode, pajūryje ar net užsienio šalyje, svarbu, kad jų darbo vieta atitiktų darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus ir turėtų stabilų interneto ryšį.

„Baltic RED“ yra viena didžiausių komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovių Baltijos šalyse. Jos valdomas tiek vietinių, tiek užsienio investuotojų nekilnojamasis turtas sudaro daugiau kaip 600 000 kv. m., o turimo nuosavo nekilnojamojo turto portfelio vertė siekia daugiau nei 320 mln. Eur. Ši bendrovė valdo prekybos centrus „Mega“, „Banginis“, plėtoja daugiafunkcio komplekso projektą vietoje buvusio „Merkurijaus“ Laisvės al. Kaune, neseniai skelbė apie sudarytas ilgalaikės nuomos sutartis su prancūzų  sporto prekių milžine „Decathlon“ bei tarptautinio restoranų prekės ženklo „Burger King“ franšizės valdytoja Baltijos šalyse „Tallink Grupp“.